Aranżacja salonu po remoncie.

20 lutego 2018

Uwielbiam przestrzeń we wnętrzu i zawsze modną klasykę. Po remoncie salonu, wykonaniu podwieszanego sufitu, pomalowaniu ścian na biały kolor, nadszedł w końcu czas na najprzyjemniejszą część aranżacyjną,  wybór dekoracyjnych dodatków. Sufit podwieszany wykonaliśmy z płyt kartonowo-gipsowych i profili aluminiowych. Koncepcje budowy podwieszanego sufitu zmienialiśmy dwa razy ze względu na przebieg i kształt górnej linii sufitu. Na suficie zastosowaliśmy sztukaterię w postaci listew dekoracyjnych, nadając ścianie faktury i uwypuklając efekt głębi. Warto podjąć się samemu remontu wnętrz, ponieważ satysfakcja z efektu końcowego rozpiera i napełnia nas dumą.

Nową aranżację salonu urządzam w trzech kolorach, nie licząc zieleni drzewka, juki i bonsai, które dodatkowo ocieplają, ożywiają i wprowadzają optymistyczny nastrój do salonu.

Białe gładkie firany, podświetlone taśmą ledową zamontowaną we wnęce sufitu podwieszanego, okalają wnętrze nadając ładnej oprawy salonowi, powiększając go i jednocześnie nadają efekt lekkości na którym bardzo mi zależało.

Na białych ścianach w salonie, ładnie eksponują się dotychczasowe, ciemne drewniane meble o klasycznym designie, kontrastując i świecąc jaśniejszym blaskiem.  Całościową aranżację salonu, zaczęłam od zakupu dwóch stojących lamp w klasycznym stylu, których abażury wykonane są z bawełnianej  tkaniny w czarnym kolorze z podstawą usadowioną w metalowej oprawie z odcieniem w kolorze złota.  Umiejscowienie lamp na komodzie sprawiło, że ta część salonu wydaje się przytulniejsza i przestronniejsza.

Lampy stojące na komodzie, rzucają ładny cień na białą ścianę, klosze lamp zmiękczają  światło, szczególnie wieczorem otrzymujemy niesamowity nastrój, niezbędny do wypoczynku i oglądania telewizji. Lubię wkomponowywać  lampy do wnętrz, istna magia:). Może jestem” lampiarą” 🙂

 

 

Oprawa lustra, pięknie odbija  ażurowy mosiężny wzór na białej ścianie pokrywającej kominek.

Dalej gramofon, duma męża (prezent od dzieci), adapter po mojemu :), odtwarzanie dźwięku z płyt winylowych daje niepowtarzalny efekt dźwiękowy, niesamowita muza. Płyty winylowe to skarb dla nas i melomanów.

Aranżacja salonu nabiera rozmachu, przeglądam stoliki kawowe stanowiące w zasadzie centralny punkt salonu. Chciałabym, aby stolik oprócz funkcjonalności, pełnił także funkcję ozdobną, wkomponowując się w wystrój salonu.

Udało się w końcu, w dniu dzisiejszym ( 9 marzec) dopełnić kącik wypoczynkowy stolikiem.

Komentarze

  1. Krysia napisał(a):

    Stylowo i z gustem ! No i Ten adapter ….. :-))
    Buziaki :-)))

    1. Irena napisał(a):

      dziękuję siostrzyczko :):):)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *