Dojrzała kobiecość 60 plus jest w modzie.

2 grudnia 2017

Dzień dobry.

Witam serdecznie, miło jest mi powitać Was Kochani  na moim blogu w odnowionej szacie graficznej. Mam nadzieję, że nowa szata graficzna bloga przyczyni się do częstszych odwiedzin z Waszej strony i będzie się nam miło wspólnie gawędziło.

W ciągu 60 lat mojego życia zdobyłam różne doświadczenia życiowe, nauczyłam się przezwyciężać wyzwania, które pisało mi życie, postępować zgodnie z tym co dyktuje mi serce, prowadzić życie pozbawione nudy ze szczyptą humoru, realizować i rozwijać moje zainteresowania, pielęgnować relacje rodzinne by w końcowym efekcie cieszyć się każdym dniem życia. Każda rodzina ma swoje wzloty i upadki ale najważniejsze to wyciągać wnioski i poprawiać dwustronne relacje. Lubię moje życie, moją rodzinę, naszego psa, nasz dom, modę, podróże, zmieniać wystrój wnętrz w których przebywamy. Poczucie radości z tego, że steruję moim życiem jest niesamowite, nie zamieniłabym je na żadne doczesne dobra materialne.

Wszystko co wymieniłam daje mi poczucie szczęścia  dlatego chciałabym zachęcić kobiety 60 plus do cieszenia się życiem, stawania w poprzek panującym trendom na temat dojrzałych kobiet. Pojawiające się kolejne zmarszczki są świadomością przemijania, otwartością na dojrzałość  i nie traktuję je jako zło konieczne ale jako atut. Każde życie ma swój termin ważności, składa się z kilku etapów przemijania i nie zmienimy tego za żadne skarby świata. Warto żyć w poczuciu spełnienia, samoakceptacji.

Zauważyłam, że my Polki jesteśmy silniejszą grupą (umocnioną przez okoliczności historyczne)od mężczyzn ale nie wspieramy się wzajemnie, dlatego chciałabym zainspirować kobiety  60 plus do komunikowania się między sobą tak, jak to kiedyś czyniły nasze babcie, prababcie, spotykając się na babskich pogaduchach, rozwiązując wspólnie różne problemy życia codziennego, jednocześnie wykonując prace rękodzielnicze.

Chciałabym dedykować mój blog, wspaniałym kobietom 60 plus, które nie traktują upływ czasu jako zło konieczne, przeciwnie doceniają atuty dojrzałej kobiecości.

 

 

Zapraszam do komentowania.

Komentarze

 1. Babooshka Style napisał(a):

  Będę tu zaglądać, jestem trochę młodsza, prowadzę blog już 4 rok, a zaczęłam go po 50-tce, też chciałam pokazać innym dojrzałym kobietom, że nic się nie skończyło, a wiele przed nami. Pozdrawiam

  1. Irena napisał(a):

   Jest mi niezmiernie miło, że mogę gościć na blogu pokrewną duszę w temacie zalet dojrzałego wieku.
   Bardzo dziękuję i zapraszam serdecznie do odwiedzin.
   Irena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *