Jestem przeciwko wypowiedzeniu przez polski rząd Konwencji Stambulskiej.

27 lipca 2020

Minister Ziobro, zapowiedział wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej o zwalczaniu przemocy domowej, przemocy wobec kobiet i dzieci, przemocy psychologicznej, fizycznej, ekonomicznej oraz dyskryminacji.

Konwencja wskazuje, że obowiązkiem państw jest karanie sprawców różnych form przemocy wobec kobiet, dzieci oraz jak skutecznie chronić osobę pokrzywdzoną zapewnić jej wsparcie i kompleksową pomoc.

Polskie prawo, niestety nie chroni w dostatecznym stopniu ofiar przemocy wobec kobiet i dzieci zaś w przypadku przemocy ekonomicznej nie mamy żadnego zapisu  prawnego w naszym kraju. Przemoc ekonomiczna czyli uzależnianie partnera przez blokowanie dostępu do konta, wydzielanie określonych sum, ograniczanie wydatków itp.nie znajdują w Polskim prawie zapisów ochraniających ofiar przemocy. Wypowiedzenie  Konwencji Stambulskiej nie ma nic wspólnego z obroną rodziny ani z wartościami chrześcijańskimi, jest to kreowanie przez rząd fałszywych wartości. Cofamy się wstecz opuszczając Państwa, które dbają o wspólnoty.

Jestem przeciwko wypowiedzeniu przez nasz rząd Konwencji Stambulskiej !!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *