Lubię moją zwyczajną codzienność.

25 lutego 2018

Prosta, „magiczna” sztuczka na udany dzień.

1.Zdrowe śniadanie, konsumowane bez pośpiechu z muzyką płynącą z radia w domowych pieleszach.

2.Ogólnie pojęty ład, porządek w domowych przestrzeniach, wpływający na twórcze myślenie, ład panujący w psychice i ogólne dobre samopoczucie.

3.Codzienne, poranne odprężające spacery z kochaną psiną, dostarczające dawki świeżego powietrza i pozytywnych emocji na cały dzień. Polecam!!!

4.Celebracja picia smacznej kawki wspólnie z domownikami , okraszonej drobnym smakołykiem. Planowanie dnia, z  czasem przeznaczonym na spontaniczność, koniecznie spontaniczność!!!

5.Praca, czytanie, pisanie, odpisywanie, sprawdzanie wiadomości online.

6.Krzątanina w kuchni, przygotowania do obiadu.

7.Siódemka, ulubiona liczba i tu was zaskoczę, czas przeznaczony tylko i wyłącznie dla mnie, ha.

8.Wieczorne spa, kąpiel w gorącej wodzie z dodatkiem leczniczych soli, pachnących ziół, cudownie pachnącym waniliowym balsamem do ciała, ciepły ręcznik i obowiązkowo futrzane, grube miłe w dotyku skarpety.

9.Spanie. Przykładam dużą uwagę do snu, obowiązkowo przed północą.

Nudy, nudy, nudy, ale to moje ulubione nudy:) Oczywiście każdy dzień jest inny, pomimo ogólnie przyjętego schematu. Codzienność jest częścią naszego życia, dlatego warto założyć ogólny plan dnia, pozwalając naszemu umysłowi funkcjonować w poczucia spełnienia, szczęścia i realizacji siebie.

Zima w pełni, daje mi się we znaki, piękna zimowa śnieżna aura nie zastąpi słońca i ciepła. Planowanie i spędzanie codziennych dni latem, znacznie odbiega od tych w zimowej porze. Chciałabym bardzo poczuć, powitać i czerpać przyjemność z każdego codziennego, wiosennego dnia, jak na zeszłorocznym letnim zdjęciu zamieszczonym poniżej.

Gdzie się podziała zeszłoroczna letnia opalenizna-(

Zalety dojrzałego wieku są nieocenione. Życzę Wszystkim Pięknego Codziennego Dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *