Makijaż kobiety dojrzałej.

4 stycznia 2018

Międzynarodowa, uznana wizażystka Lisa Eldridge  mieszkająca obecnie w Londynie, zamieszcza swoje jakże mistrzowskie i nowoczesne podejście do piękna, w sferze makijażu we wszystkich światowych magazynach modowych takich jak: Harper’S Bazar, Vogue, Elle, Allure itp. współpracując jednocześnie z wielkimi domami mody Donny Karan, Gucci, Prada, Chloe i wieloma innymi.

Zamieszczam filmik ze wskazówkami Lisy Eldridge, dotyczący makijażu anti-aging pozwalający, uzyskać świeży wygląd, również w dojrzałym wieku.

 

Mówiąc o makijażu kobiet dojrzałych, nie sposób nie wspomnieć, o ikonie dojrzałego wieku i naturalnego piękna  Meryl Streep.

Aktorka zdecydowanie akceptuje upływ czasu, nie wierzy w chirurgię plastyczną, gdyż jak twierdzi twarze zamierają wyglądając śmiesznie. Stosuje delikatnie, rozmyte makijaże w ciepłych kolorystykach, używa szminki w kolorze różowym, brzoskwiniowym i od lat pozostaje wierna swojemu minimalistycznemu, naturalnemu makijażowi.

Meryl Streep lat 68, pytana o tajemnice kosmetyczne odpowiada, że stara się nie dotykać twarzy, by nie rozprzestrzeniać bakterie, powodujące infekcje  oraz codziennie pływa w basenie.

Meryl Streep Złote Globy 2018

Wraz z wiekiem zmieniamy zabiegi pielęgnacyjne, dostosowując je do zmian zachodzących w naszej skórze, podczas nieuniknionego procesu starzenia.  Zdaniem naukowców, za 25% widocznych oznak starzenia, odpowiadają geny w tym za zmarszczki, siwe włosy. Pozostałe czynniki wpływające na nasz wygląd to styl życia, stres, odżywianie. Makijaż, który nakładałyśmy w wieku 30,40 lat nie doda nam uroku po 50, 60 tym roku życia. A zatem wyszperałam w sieci trzy filmiki, które moim zdaniem najlepiej obrazują temat makijażu dojrzałej kobiety.

 

Przyznam się szczerze, że przetestowałam wszystkie porady zawarte w filmikach i śmiało stwierdzam, że to działa. Szczególnie cenne są dla mnie porady z opadającą powieką, która powoli zaczyna mi doskwierać. Oczywiście nie opanowałam jeszcze wszystkich porad zawartych w pokazie, ale mam nadzieję, że trening czyni mistrza i niebawem zaprezentuję się w pięknym makijażu w nowej stylówce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *