Nadszedł czas na całodzienne noszenie okularów.

8 października 2018

Nadszedł czas kiedy potrzebuję okularów, aby skorygować widzenie do dali, w związku z pogarszającym się wzrokiem wraz z wiekiem. Od kilku lat zakładam okulary do czytania, ale potrzeba noszenia okularów cały dzień to dla mnie nowość. No cóż, dodatkowa para okularów to zaleta 🙂 dojrzałego wieku w związku z czym udałam się do salonu optycznego w celu doboru, odpowiednich oprawek i szkieł. Jednym słowem, konieczna mała zmiana wizerunku.

Podobno oprawki okularów mogą dodać ładnego akcentu modowego, wpływając na ogólny wygląd ubioru, dlatego też dobór odpowiednich oprawek nie był dla mnie łatwym zadaniem. Na początek wybrałam oprawki o wyrazistym, prostym, o lekko kocim kształcie w kolorze brązu i ecru, pasującym oraz dodającym charakteru mojemu  ubiorowi w tym dniu, w zasadzie, panterkowej bluzce.

I tak wraz z dojrzałym wiekiem pojawił się nowy dodatek do ubioru w postaci okularów, które traktuję jako zaletę dojrzałego wieku, podkreślającą charakter codziennego ubioru.

Za pomocą odpowiednich oprawek okularów mogę więc kreować mój wizerunek, jednocześnie hamując proces wady wzroku  z czego bardzo jestem zadowolona. Noszę okulary od trzech dni, czuję się wygodnie i świetnie. Myślę o zakupie następnej pary okularów o bardziej eleganckim modelu oprawek.

Po 60-tym roku życia, powinniśmy regularnie badać wzrok, by ewentualnie wcześnie wykryć choroby narządu wzroku, oka. Im wcześniej wykryjemy problemy chorób oczu, tym bardziej jest prawdopodobne, że zachowamy dobre widzenie na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *