Podsumowanie minionej wiosny i lata.

20 września 2018

Miniona wiosna, niestety nie była dla nas łaskawa, zaważywszy na odejście naszego drugiego ukochanego psiaka Mehira. Tak to w życiu bywa, wydawało się, że zdawaliśmy sobie sprawę iż niebawem to nastąpi, jednak nie byłam emocjonalnie na tak wielką stratę przygotowana.I choć minęło kilka miesięcy, odkąd nie ma z nami Mehcia, to w naszych sercach żyje nadal i będzie żył zawsze. Dom nie jest już ten sam, jest pusto, nie tętni pełnym życiem jak w przypadku bytności naszych kochanych pupili. No cóż, bardzo wielka strata ale nic nie trwa wiecznie, trzeba będzie się z tym faktem pogodzić…..

Lato było zdecydowanie łaskawsze, ze względu  na upalną, słoneczną, piękną pogodę, która zachęcała do spacerów podróży, spotkań rodzinnych, towarzyskich w gronie znajomych. Zimą będę wspominać te ciepłe poranki w promieniach słońca, zapach kwiatów, plusk, szum wody wodospadu w naszym jeziorku wodnym napawające nas  pozytywną energią na cały dzień.

Za największy sukces tegorocznych wakacji, uznaję zdecydowanie, regularne uprawianie od kilku miesięcy w ilości pięć razy w tygodniu nordic walkingu oraz ćwiczeń w siłowni plenerowej:) (przyrządy do ćwiczeń w parkach, boiskach itp.) Polecam nordic walking wszystkim, szczególnie osobom w dojrzałym wieku chcącym zmienić styl życia na aktywniejszy  i zdrowszy.

Mój zdrowy letni styl życia polegał na:

  • zdrowym odżywianiu,
  • aktywności intelektualnej
  • aktywności fizycznej np. uprawianie ogrodu, nordic walking
  • weekendowych podróżach
  • spotkaniach rodzinnych
  • uczestniczeniu w  wydarzeniach kulturalnych, które przynosiły radosną, emocjonującą atmosferę i napawały pozytywną energią
  • słowem umiarkowana stabilizacja.

 

Prowadzenie latem, blogowej przygody w moim wirtualnym kąciku jest dla mnie równie emocjonujące, poznaję ciekawych ludzi ich poglądy, nawiązujemy kontakty, pisanie bloga zmusza mnie  do ciągłego poprawiania, rozwoju pisowni (dużo jeszcze do zrobienia 🙂 a także nauki języka angielskiego. Budujące jest bardzo, gdy kogoś zainspiruję wpisem do zmiany na lepsze zważywszy, że wzajemne wspieranie się kobiet po 60 tym roku życia, nie było dotychczas raczej w modzie, chciałabym to zmienić.

Były to dobre, udane letnie wakacje:)

Zapraszam do wzajemnej inspiracji, wzajemnego wsparcia i wymiany poglądów, na temat lepszego życia w dojrzałym wieku po 60-tce.

Kochani piszcie, proponujcie, wymieniajmy się doświadczeniami, wspierajmy wzajemnie:), chodzi o to, by żyło się nam lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *