Polubiłam absolutnie nordic walking.

28 lipca 2018

Od kilku miesięcy poranne chodzenie z kijkami zawładnęło mną całkowicie. Zanim doszło do konsekwentnego, systematycznego spacerowania z kijkami, zawsze miałam przygotowaną całą masę wymówek: a to było za gorąco, a to za wietrznie, innym razem za duszno itd. Gdy pojawiły się bóle w dolnym odcinku kręgosłupa zdecydowałam się odciążyć kręgosłup, wzmocnić mięśnie kręgosłupa przez regularne treningi nordic walking. Nie zapeszając, jak na razie regularne ćwiczenia, spacery z kijkami przynoszą świetne korzyści, niwelując dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa, dodatkowo, ćwiczenia zapewniają prawidłową postawę i spalają kalorie.

 

Maszerując 7, 8 km na godzinę po kilkunastu  kilometrach poczułam zmęczenie i głód.

W oczekiwaniu na poranną kawę i śniadanko.

 

Moja mina mówi sama za siebie:)

Posilona standardowym śniadankiem ruszam dalej…..

Obecnie, spaceruję z kijkami codziennie, podwyższam sobie coraz dłuższy dystans, pokonując  kilkunastometrowe odległości podczas energicznego, bardzo przyjaznego, towarzyskiego, prozdrowotnego spaceru. Mam nadzieję, że spacery z kijkami dodatkowo ujędrnią nogi 🙂 i polepszą moją kondycję fizyczną. Nordic walking, jest sportem polegającym na aktywnym marszu, właściwie bez względu na wiek, polecam wszystkim.

Lubię codzienne, poranne spacery na świeżym powietrzu to duża, oszałamiająca chwila relaksu, naładowanie baterii na cały dzień, zalety dojrzałego wieku są nieocenione:)

Do it with passion!!!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *