Powyborcze refleksje, dotyczące niskiego udziału nas Kobiet, zasiadających w ławach Sejmu.

15 października 2019

Zamieszczając zdjęcie ze spaceru na molo w Sopocie, naszły mnie od takie przemyślenia. Po pierwsze, dlaczego tak mało kobiet zasiada w Sejmie ?

Jesteśmy wprawdzie aktywne w sferze organizacji pozarządowych, działających na rzecz lokalnej społeczności, jesteśmy lepiej wykształcone od mężczyzn lecz nasze preferencje nie przekładają się na aktywność w sferze publicznej. Sądzę, że większe obarczenie obowiązkami w życiu prywatnym, wpływa na późniejszy udział nas kobiet w rozpoczynaniu kariery politycznej. Obecnie w IX kadencji Sejmu na 329 posłów, tylko 131 kobiet zasiądzie w ławach Sejmu, więcej o 7 posłanek w stosunku do zeszłej kadencji.  Ubolewam nad faktem, że nie jest to liczba o 70 posłanek więcej 🙂

Kochane Kobiety, zwłaszcza w dojrzałym wieku, zabiegajmy i uczestniczmy w polskiej polityce, dbajmy o losy naszego Państwa. Więcej kobiet w polityce, spokojniejsza, lepsza polityka. Zacznijmy od dzisiaj !!!!!!

 

 

Komentarze

 1. Szyciownik napisał(a):

  Cześć,
  Mam spokojne sumienie – głosowałam na kobietę i ta się dostała do sejmu 🙂 ale prawda, bardzo mało pań mamy rządzących. Niestety.
  Pozdrawiam
  Kasia

  1. Irena napisał(a):

   Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości będzie zasiadało co raz więcej kobiet do Sejmu, Senatu, tym samym będziemy mogły decydować, o sprawach politycznych, społecznych i gospodarczych naszego państwa.
   Pozdrawiam Serdecznie i cieplutko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *