Relacja z wydarzenia Festiwal Kobiet Internetu w Gdańsku.

30 listopada 2019

Kochani, dawno nie otrzymałam tak potężnej dawki pozytywnej emocji, wiedzy, inspiracji do rozwoju osobistego, jak podczas Festiwalu Kobiet Internetu, który niestety, trwał tylko dwa dni 23-24 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Podczas trwania wydarzenia, @festiwalkobiet wysłuchałam licznych wywiadów, warsztatów, dyskusji, prelekcji na temat:  budowania własnej marki, odpowiedzialności w sieci, walki z hejtem, pomaganiu, wzajemnym inspirowaniu i wykorzystaniu kanałów social media do słusznych celów. Nie sposób, wymienić kilka najważniejszych prelekcji, ze stu przedstawionych przez znakomitych prelengentów, bowiem wszystkie były ciekawe, interesujące.

Zdobytą pozytywną motywacją, wiedzę, wprowadzam już w życie, dzielę się z Wami i  zachęcam szczególnie nas dojrzałe kobiety do działania, słuchania własnych intuicji, rozwoju osobistego, polubienia siebie, wzajemnej pomocy i  inspiracji w dążeniu do celu, bo Siła Jest Kobietą.

W fotorelacji zamieszczam część prelekcji, które udało się uwiecznić na zdjęciach, lub w postaci krótkich filmików video.

Pani prezydent A. Dulkiewicz, w mowie powitalnej ewentu, szczególnie podkreśliła temat odpowiedzialności w sieci.

Na Scenie Głównej, Dorota Wellman przeprowadziła rozmowę z siostrami dominikankami (znane z filmu siostry-pingwinki) z Broniszewic, które  uzbierały 7 mln na budowę nowego Domu dla 56 podopiecznych.

Bardzo wartościowy wywiad, zakończył się  owacją na stojąco. Wielkie brawa !!!!!!!!

Sympatyczne, towarzyskie, spotkania z prelegentami w przerwach między kolejnymi wykładami, pozwalały ochłonąć naszym nagromadzonym emocjom.

Podczas kolejnej przerwy, miło było spotkać, mojego ulubionego pogodynka Bartka Jędrzejaka, przechadzającego się w towarzystwie uroczych, uśmiechniętych sióstr dominikanek. Nie wszyscy wiedzą, że ten pogodny 🙂 pogodynek p.Bartłomniej , chętnie pomaga innym, bierze udział w wielu akcjach charytatywnych.

To zaszczyt dla mnie, stanąć u boku tak znakomitych, prawych i skromnych ludzi.

Aleksandra Budzyńska @paniswojegoczasu w wystąpieniu, przekazała nam cenne wskazówki, dotyczące rozwoju naszych kanałów w social media. Temat  prelekcji Oli Budzyńskiej: „Jak stworzyć bloga, który zarabia 4 mln. rocznie.”

Kochani, mam ściągę, więc biorę się szybciutko do roboty, biegnę zarabiać miliony…………….

Prowadząca ciekawie wywiad, Anna Zając @fashionablecompl, pomysłodawczni Festiwalu wraz z zaproszonymi prelegentami Moniką Kamińską, Joanną    Banaszewską, Olą Budzyńską, Łukaszem Zdrodowskim, przekazali nam szereg wskazówek na temat: „Budowania własnej marki w oparciu o social media”.

Ula Chincz, ( Ula Pedantula) przemiła osoba, podczas wykładu przekazałam nam; Pięć złotych zasad sukcesu w sieci. Naczelna zasada praca, praca, praca, praca, praca………

Natomiast, Barbara Piasek (evenea, See Blogers) wystąpiła w bardzo interesującej prelekcji pt. „Rola kobiety w biznesie.
Od 2 mln złotych długu do marki obsługującej milion klientów. Jak wstać po upadku i nie przestać wierzyć w siebie” Przepraszam za jakość zdjęcia, nie jest dobre.

Kolejny wywiad w pierwszym dniu wydarzenia, przeprowadziła Hanna Lis w tematyce: „Odpowiedzialność internetu”- czy twórcy mają wpływ na zwiększanie się świadomości odbiorców w ważnych społecznie tematach? Prelegentami byli: Dawid Murawa
(#byckobietaontour), Katarzyna Johansson (TVN), Anna Nowak-Ibisz.

#Lubięsię”, panel dyskusyjny prowadziła Joanna Przetakiewicz z Andrzejem Gryżewskim, Anetą Wroną oraz Qczajem.Jestem pod ogromnym wrażeniem wywiadu, w którym zaproszeni goście m.in. zapewniali, jak wiele dobrego przynosi motywowanie siebie samego, do pozytywnych zmian już w momencie stawiania sobie celu.

Kolejną przerwę między wykładami, podczas @festiwalkobiet, wykorzystałam na  poznanie sympatycznej Joanny Przetakiewicz,  założycielki  Ery Nowych Kobiet, którą spotkałam przy najbardziej obleganej ściance z napisem w tle „lubiesie”

Być dla siebie przyjaciółką, lubić siebie, żeby dostrzec i lubić innych, po stokroć mówię tak !!!!!!!!!!!

Wystroiłam się na galę wieczorną, uświetnioną występem, zachwycającej wokalistki Ani Karwan.

Podczas gali wieczornej u mego boku, nie mogło zabraknąć wspierającego moje działania w socjal media, nadwornego fotografa, mojej drugiej połowy 🙂

Dyskusję, pt. #Fashion prowadziła Marta Klepka (#byckobietaontour) wraz z zacnymi gośćmi: Anną Męczyńską, Łukaszem Jemiołem, Lidią Popiel.

Projektant mody Łukasz Jemioł, zapewniał nas o tym, że moda jest dla każdego, w każdym wieku możemy odnaleźć swój styl, musimy tylko się odważyć, popróbować w czym czujemy się dobrze. I nie chodzi tu o bycie zawsze trendym, możemy wybrać jeden modny element zestawić go z rzeczami z poprzednich kolekcji, które mamy w naszej szafie.

Natomiast stylistka, kostiumograf, Anna Męczyńska wspomniała m.in. że tworząc stylizację najważniejszy jest dla niej człowiek, ubrania to tylko komunikaty. Przekaz p. Ani Męczyńskiej jest jasny, kobieta stylowa nie zawsze jest modna, ale zawsze dobrze ubrana.

Lidia Popiel, modelka, fotograf, nadal pracuje jako modelka, jak mówi w wieku 70,80 lat również możemy być modelkami, to piękny zawód.

Kochane panie, wszystko przed nami 🙂 jak mówiła prowadząca, wspaniała Marta Klepka.

„Kobieta Sukcesu” – jak budować wizerunek w mediach, moja ulubiona aktorka Małgorzata Kożuchowska, przekazała nam bardzo ważny komunikat, dotyczący wizerunku w mediach tradycyjnych, internecie, że nie możemy być niewolnikami obowiązków, które sobie sami narzucamy, bo trzeba żyć w harmonii z samym sobą.

Przedsięwzięcia, które nie przynoszą nam frajdy, szczęścia i uśmiechu, należy zmieniać na inne.

I tak w bardzo, bardzo, wielkim skrócie, opowiedziałam obiecaną relację z wydarzenia Festiwalu Kobiet Internetu. Wykładów, prelekcji, dyskusji, warsztatów, było mnóstwo, nie wspomniałam o wszystkich ale zapewniam Was, że wszystkie były interesujące, rozwijające, poszerzające horyzonty i sprzyjające inicjatywom kobiecym. W towarzystwie ludzi twórczych, którzy mają pasje, zainteresowania, czuję się bardziej otwarta na nowe doświadczenia, dlatego  zachęcam nas dojrzałe kobiety do aktywnego działania i wzajemnej motywacji w spełnianiu postawionych sobie celów.

To zaszczyt dla mnie, że zostałam zaproszona na wydarzenie, bardzo dziękuję organizatorom. Nigdy nie sądziła, że starzenie może być takie ciekawe, obfitujące w nowe, życiowe doświadczenia na każdym, kolejnym etapie mojego życia.

Przepraszam za jakość fotek, które wykonałam na sali  wykładowej przy słabym oświetleniu.                                                        Trzymajcie się cieplutko 🙂

Wieczorny spacer przy światłach pięknego Gdańska.

Komentarze

  1. Barbara napisał(a):

    Dziękuję, jest Pani bardzo mądrą Kobietą. Proszę pisać daje to nam Czytelniczkom ogromne wsparcie .Pozdrawiam z Krakowa

    1. Irena napisał(a):

      Dziękuję serdecznie, również pozdrawiam:) zatem biorę się do roboty Pani Basiu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *