Viareggio, miasto położone nad morzem Tyrreńskim.

28 czerwca 2017

Republika San Marino wywarła na mnie duże wrażenie ale ciągnąca się kilometrami piaszczysta plaża wzdłuż morza we Viareggio, perle Wersylii w prowincji Lukka, to niesamowity i niezapomniany widok.

Viareggio

Wjeżdżając do Viareggio zachwyciłam się elegancką promenadą tzw. Aleją Passegiattta, ciągnącą się wzdłuż morza przy plaży, przy której znajdują się luksusowe sklepy, restauracje, kluby, kawiarnie, lodziarnie, bary, usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Wszystkie lokale otwarte są do późnych godzin nocnych. Jest gwarno, turystów ogrom, cudowna pogoda czasami bywało nawet za upalnie.

 

wjeżdżając

 

wjeżdżając do v

 

sklepy viareggio

 

viareggio moda

 

Przepraszam za jakość zdjęć. Wykonałam przez szybę wystawy kolekcji w ostatniej sekundzie. Poza tym, zafascynował mnie model białej sukienki. Kolekcja inspirowana, połączeniem tradycji z nowoczesnością. Piękna.

 

fontanna viaregio

 

Po drugiej stronie promenady znajdują się piękne hotele, wille. Środek eleganckiego deptaku zagospodarowany jest ścieżkami rowerowymi ciągnącymi się kilometrami wzdłuż morza oraz rosnącymi pięknymi wielkimi palmami po środku promenady.

 

hotel viareggio

 

hotele we viaregio

 

Ścieżka rowerowa zaczyna się od portu we Viareggio, przy którym cumują olbrzymie, luksusowe kilkupiętrowe prywatne jachty, wywarły na mnie ogromne wrażenie. Przemysł stoczniowy, rzemieślniczy, ogrodniczy i turystyczny to podstawowe źródło utrzymania mieszkańców miasteczka.

 

ścieżka rowerowa

 

pomarańcze

 

port viareggio

 

jacht viareggio

 

Ciekawostką i niespodzianką był dla nas bazar, pchli targ przy promenadzie, który zauważyliśmy idąc na plażę. Pchli targ pojawił się nagle pewnego ranka i równie szybko, wczesnym popołudniem zniknął w mgnieniu oka nie pozostawiając bałaganu. Niesamowite jest to, że ciągnął się kilometrami.

 

pchli targ viareggio

 

pchli targ

 

Morze, piaszczyste plaże, cudowna pogoda i przyroda , zapach dobrej kuchni i potraw unoszący się wzdłuż promenady, muzyka, otwartość, serdeczność mieszkańców połączona z uśmiechem tak zapamiętam Viareggio. Oczywiście zamierzam tu wrócić.

 

plaża viareggio

 

morze viareggio

 

Miasto, Siena i Lukka w następnym wpisie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz