Wernisaż Barbary Hoff w Gdyni.

7 lipca 2019

W dniu wczorajszym miałam przyjemność uczestniczyć w otwarciu Wystawy z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni poświęconej polskiej felietonistce, piszącej o trendach modowych panujących na świecie do czasopisma”Przekrój”, autorce tekstów do kabaretu pod Egidą ale przede wszystkim, projektantce odzieży własnej marki Hoffland zapoczątkowanej w latach 70.

Na wystawie, z przyjemnością oglądałam zamieszczone projekty, fotografie, kultowe oryginalne ubrania, stworzone na przestrzeni lat przez ówczesną prekursorkę modowych trendów Barbarę Hoff.

Zamieszczam zdjęcia, obejmujące tylko niewielką część wystawy.

 

Poniżej, inspiracje pierwszych modowych przeróbek z cyklu DIY, zamieszczonych przez korespondentkę na łamach „Przekroju”.

 

Podczas wernisażu, moją uwagę zwróciła Pani, przechadzająca się w superanckich dizajnerskich szpilkach.

Z przyjemnością uczestniczyłam w otwarciu wystawy poświęconej Barbarze Hoff, projektantce, która w tamtych trudnych czasach PRL, jeżdżąc po całym kraju, starała się zdobywać surowce, materiały, detale wykończeniowe  niezbędne do tworzenia ubrań opartych na aktualnych, światowych trendach modowych, w które ubierała całą Polskę.

Barbara Hoff, zmieniała ówczesną szaro-burą ulicę naszego kraju, to jedna z najpopularniejszych kobiet epoki socjalizmu. Na wystawie zauroczyły mnie szczególnie, publikowane przez dziennikarkę w „Przekroju”, ówczesne modowe inspiracje przeróbek 🙂

Komentarze

  1. Barbarossa napisał(a):

    Na pewno wernisaż był wspaniały. 🙂 Chętnie wzięłabym w nim udział.
    Pozdrawiam Cię serdecznie.

  2. jointyicroissanty napisał(a):

    Uwielbiam takie wystawy! Ile tam pięknych projektów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *