Wspomnienie wakacji w odświeżonej strefie wypoczynkowej salonu.

15 stycznia 2018

Ponieważ zakończyliśmy remont salonu, który polegał na obniżeniu sufitu, dodaniu listew dekoracyjnych na ścianach, zmiany barwy ścian na białą, postanowiłam przemycić do kącika wypoczynkowego w salonie trochę tropików, dodające jukę oraz zawieszając obraz przedstawiający, sielski widok ganku na wsi, we Włoszech. Obraz zakupiliśmy w zeszłym roku, od sprzedających artystów na rynku w Mediolanie. W chłodne, zimowe dni, rozkoszujemy się pod juką 🙂 wspomnieniami ze słonecznej, ukochanej Italii. Zieleń juki ożywiła przestrzeń, wypełniającą kącik wypoczynkowy, tworząc oazę spokoju i miłego widoku dla oka.

 

 

 

 

 

 

 

Ponieważ nasz salon otwarty jest na taras ogrodu, dodanie dwóch, trzech dużych kwiatów doniczkowych wewnątrz salonu, ładnie ozdobi wnętrze,  komponując się  z widokiem zieleni panującej w ogrodzie.

Moda na duże rośliny doniczkowe, przy aranżacjach wnętrz, to od niedawna panujący modny trend, który w prosty sposób odmieni nasze wnętrze. Duże zielone rośliny, życie blisko natury i zieleni to m.in.  przesłania projektantów aranżujących wnętrza w 2018 roku.

W 2018 roku, będziemy aranżować we wnętrzach, coraz częściej, zielone kwiaty doniczkowe: paprocie, fiskusy, bluszcze, palmy, zielone kompozycje zamknięte w szklanych różnorodnych formach. Zielone rośliny w mieszkaniu wnoszą świeży powiew natury, świetnie kojąco wpływają na nasze zmysły, uspokajają nasz organizm, sprzyjają koncentracji nadając wnętrzu wyrazistości i królewskiego stylu.

Popularność zyskują również, przepiękne, pionowe panele żywych roślin dekorujące wnętrza.

źródło: Nancy Fire   

Fot. PLANT FIRST CHOICE

źródło:palma Fot. LECHUZA

Piękny okaz palmy na zdjęciu zawładnął moje myśli, jest obłędna. Kombinuje od kilku dni, nad umieszczeniem i  wyeksponowaniem palmy w naszym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *