Czym charakteryzuje się styl boho?

Ubrania w stylu boho łączą hippisowską lekkość, aktualne trendy i wygodę. Styl ten jest niezwykle kobiecy i świetnie pasuje zarówno do młodych dziewczyn jak i dojrzałych kobiet. Jak w łatwy sposób dodać swoim stylizacjom tego etnicznego charakteru?

Styl boho powstał w 2004 roku, a wylansowała go sama Kate Moss, światowej klasy supermodelka. Nazwa wywodzi się od artystycznej bohemy, środowiska, które za nic miało sobie przyjęte konwenanse i eksperymentowało zarówno z modą jak i ze stylem życia.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Podstawą stylizacji jest lekka, kwiecista tkanina. Zwiewna sukienka czy koszula najczęściej łączona jest z materiałami takimi jak jeans, skóra czy zamsz, oczywiście w wersjach ekologicznych. Popularne są również akcenty zwierzęce, takie jak pantera czy zebra.

Gdzie kupować ubrania w stylu boho?

Fanki etnicznych stylizacji uwielbiają kupować w second handach. Ubrania dostępne tam są niezwykle oryginalne, ale też tanie i ekologiczne, co wpisuje się w ducha stylu boho. Jednak szperanie w lumpeksach nie jest czymś, co każda z kobiet lubi. Odpowiednie ubrania, z których skompletuje się stylizację można dostać w niemal każdej sieciówce. Szukając idealnych elementów garderoby, wpisujących się w etniczny, swobodny klimat należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach: ma być zwiewnie i wygodnie. Należy zrezygnować z krzykliwych dodatków i plastikowych ozdób, a zamiast tego wybrać neutralne kolory i naturalne akcenty.

Charakterystyczne akcesoria

Zwiewna, miejska stylizacja wygląda idealnie, jeśli doda się do niej pojemną torbę w naturalnym kolorze, ozdobioną frędzlami, piórami czy koralikami.
Styl boho kojarzy się z wakacyjną lekkością, a więc także z dniami pełnymi słońca. Świetnym dopełnieniem stylizacji są duże przeciw, słoneczne okulary. Charakterystyczna biżuteria dla stylu boho to luźno wiązae na szyi i nadgarstkach rzemyki, naszyjniki z kamieniami, kwieciste opaski, bransoletki wykonane z koralików. Bez problemu można wykonać je samodzielnie!

Chcąc nadać swoim codziennym stylizacjom ducha boho, wystarczy zamienić krzykliwe kolory na bardziej naturalne, a obcisłe ubrania – na luźne i zwiewne.

W stylu boho doskonale sprawdzi się biżuteria artystyczna w formie rzemianych bransolet, kolczyków z piórek czy metablowych, grawerowanych bransolet.