Jak dobrać kołdrę do swojej sypialni?

Każdy doskonale wie, że odpowiedni sen jest kluczowy dla naszego codziennego samopoczucia i zdrowia. Jednym z elementów, który może znacząco wpłynąć na jakość snu, jest nie tylko wygodny materac, ale również właściwie dobrana kołdra. Na jaką grubość kołdry postawić oraz czy kołdry całoroczne są najlepszym rozwiązaniem? Sprawdź sam!

  • Tanie kołdry, czyli jaki rodzaj okrycia wybrać do sypialni?
  • Materiał kołdry, czy kołdry antyalergiczne są dobrym wyborem?
  • Kołdry z naturalnych tkanin

Tanie kołdry, czyli jaki rodzaj okrycia wybrać do sypialni?

Pierwszym krokiem do dobrania odpowiedniej kołdry jest wybór właściwego rozmiaru. Kołdry występują w różnych wymiarach, więc zanim ją zakupisz, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze to czy spisz sam, czy z partnerem? A może kołdra przeznaczona jest dla dziecka?. Dla łóżka małżeńskiego najlepszą opcją jest kołdra 160 x 200 lub 200 x 220 cm. To pozwoli na spokojny sen i możliwość okrycia się w ciągu nocy przez obie osoby. Dla łóżka jednoosobowego np. w pokoju dziecięcym warto wybrać kołdrę o wymiarach 140 x 200 cm.

Materiał kołdry, czy kołdry antyalergiczne są dobrym wyborem?

Kolejnym istotnym czynnikiem jest materiał, z którego wykonana jest kołdra. Wybór materiału zależy od indywidualnych preferencji i pór roku. Jednym z popularnych materiałów jest bawełna, która jest przyjazna dla alergików i dobrze przepuszcza powietrze. Bawełna to doskonały materiał, który mają kołdry letnie, głównie dlatego, że utrzymują odpowiednią temperaturę ciała.

Jeśli zimą potrzebujemy cieplejszej kołdry, warto rozważyć kołdrę puchową lub kołdrę z owczej wełny. Kołdry puchowe są bardzo ciepłe i lekkie, co sprawia, że są idealne na chłodniejsze dni. Jednak warto pamiętać, że osoby uczulone na pierze mogą mieć problemy z tym rodzajem kołdry. Dla osób uczulonych i poszukujących nietypowych rozwiązań, dostępne są również kołdry z mikro fibry lub innych syntetycznych materiałów. Wybór materiału zależy od osobistych preferencji i potrzeb, ale warto pamiętać, że materiał kołdry wpływa na naszą jakość snu.

Kołdry z naturalnych tkanin

Decydując się na zakup kołdry, dobrym rozwiązaniem jest postawić na te z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu zapewnisz sobie komfortowy sen i wyeliminujesz nieprzyjemne uczucie przegrzania lub chłodu. Wybierając kołdrę, kieruj się również rozmiarem. Kołdra 160 x 200 zapewniają komfortowe warunki wypoczynku zarówno dla jednej jak i dwóch osób.  Lekkie wypełnienie, które wypełnia okrycie, zagwarantuje ciepło podczas mroźnych nocy i uczucie ukojenia jednakowo latem.