Kropki i groszki w aranżacji wnętrz

Odpowiednia aranżacja wnętrz

Sposób, w jaki urządzamy wnętrza w których przebywamy jest bardzo ważny. Dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz czujemy się w nich swobodnie i komfortowo, co jest bardzo ważne dla jakości życia. Przyjazne wnętrze to takie, w którym chętnie spędzamy czas i do którego zapraszamy gości.
Sposobów na efektowne urządzenie wnętrz jest wiele, a wciąż pojawia się coś nowego. Dzięki temu każdy może znaleźć to czego potrzebuje, to co odpowiada indywidualnym potrzebom. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się kropki i groszki, które powodują, że wnętrze staje się przyjazne i bardziej wesołe.

Kropki i groszki – świetny pomysł na niebanalne wnętrze

Do tej pory modne były proste aranżacje. Stonowane kolory i ściany bez wzorów to rozwiązania, które można zobaczyć w większości domów i mieszkań. Sytuacja trochę się zmieniła a ludzie coraz chętniej wybierają kropki i groszki, które bardzo dobrze wyglądają w aranżacji wnętrz. Stworzenie takiego wnętrza nie jest trudne. Jeśli masz odrobinę zmysłu estetycznego i lubisz operować pędzlem – możesz spróbować samodzielnie wykonać taką aranżację. Jeśli brakuje ci możliwości aby to zrobić, możesz wykorzystać gotowe naklejki albo tapetę w wybrane wzory.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się czarne groszki albo kropki, które wykonane są na białym tle. Jeśli chcesz, aby twoje wnętrze było nowoczesne, ale jednocześnie nie było nudne, postaw na takie rozwiązanie. Jeśli chcesz dodać nieco koloru, możesz poeksperymentować z barwami. Kolorowe groszki i kropki również świetnie prezentują się na białej ścianie i ożywiają wnętrze. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Jeśli kropki lub groszki wypełnią większość, albo nawet całe pomieszczenie, nie będzie to wyglądało dobrze, a wręcz będzie przytłaczające. Najlepiej w ten sposób zaaranżować jedną ścianę. Wtedy twoje wnętrze będzie wyglądało bardzo stylowo, ale również będzie ożywione.

Kropki i groszki możesz rozmieścić na różne sposoby, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Wzór może być rozmieszczony w regularny sposób, albo odwrotnie. Także wielkość wzoru może być różna. Groszki i kropki mogą być różnej wielkości, albo jednakowej. Wszystko zależy od twojej wizji i tego, jaki efekt najchętniej chcesz zobaczyć w zaaranżowanym w ten sposób wnętrzu. Taka aranżacja najlepiej będzie wyglądała w salonie albo w sypialni. Groszki i kropki w łazience czy kuchni to wybór dla naprawdę odważnych, nie w każdym z tego typu pomieszczeń będą wyglądały dobrze.


Jeśli w twojej głowie pojawił się pomysł na groszkową albo kropkową aranżację, ale nie jesteś do końca do niego przekonany, postaw na dodatki. Pościel w takie wzory, albo poduszki czy wazony to na początek dobry wybór. Takie stopniowe oswajanie się z tym wzorem pozwoli podjąć ci decyzję, czy na pewno chcesz w ten sposób ozdobić ściany. Wybór dodatków jest bardzo szeroki, na pewno więc znajdziesz coś co będzie ci odpowiadało i pozwoli jeszcze bardziej przekonać się do kropek i groszków w aranżacji wnętrz.

Kropki i groszki są dla odważnych

Tego rodzaju aranżacja wnętrz, jest z rodzaju tych dla odważnych. Jesteśmy przyzwyczajeni do stonowanych i spokojnych wnętrz, które były przez ostatnie lata kreowane przez specjalistów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Niewątpliwie jednak spróbować czegoś nowego. Groszki i kropki to świetny sposób na to, aby nieco ożywić pomieszczenie i dodać mu uroku. Jeśli jesteś fanem nowoczesnych wnętrz, czarne kropki na białym tle mogą okazać się w twoim przypadku dobrym rozwiązaniem. Styl będzie zachowany, a wzory dodadzą mu charakteru. Groszki i kropki można namalować samodzielnie, skorzystać z gotowych szablonów albo po prostu wykorzystać odpowiednią tapetę. Możliwości jest wiele, a więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Jeśli jednak nie jesteś do końca przekonany do tego rodzaju aranżacji, sprawdź jak groszki i kropki będą wyglądały w twoim wnętrzu i czy ci się to spodoba. Na początek wystarczy wprowadzić kilka dodatków w te wzory, takich jak pościel, wazony czy inne ozdoby. Pamiętaj, że taka aranżacja najlepiej wygląda w salonie albo sypialni. Groszków i kropek nie powinno być za dużo. Wystarczy jedna ściana w tym wzorze, ponieważ większa ilość może być przytłaczająca i nie będzie to działać na korzyść całej aranżacji wnętrza.