Rolety – jak wybrać idealne do swoich okien?

Rolety okienne, to temat w aranżacji wnętrz, który potrafi przyprawić sporo problemu. Mimo że wydaje się, że ich wybór nie jest niczym trudnym, to gdy przychodzi do podjęcia ostatecznej decyzji, mnogość wyboru potrafi przytłoczyć. Rolety okienne dzień noc, rolety rzymskie, zewnętrzne i do stosowania wewnątrz. Można się w tym pogubić. Jak zatem dokonać właściwego wyboru i połączyć funkcjonalność rolet, z ich walorami estetycznymi? Przeczytaj nasz krótki przewodnik, a dowiesz się jak wybrać rolety idealne.

Rolety okienne — jakie rodzaje są dostępne?

Rolety, które możemy zamontować w swoim domu, mogą być umieszczone wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Rolety wewnętrzne zastępują często firanki i zasłony, lub stanowią ich uzupełnienie. Zapewniają nasłonecznionym pomieszczeniom pożądane przyciemnienie i regulują temperaturę wewnątrz domu. Dają też poczucie intymności, ponieważ pozwalają przysłonić wnętrze przed ekspozycją dla osób postronnych. Roleta okienna wewnętrzna może zostać zamontowana zarówno w tradycyjnych oknach, jak również nadają się do okien dachowych. Wśród tego typu znajdziemy osłony okienne wykonane z jednolitego kawałka materiału, ale też rolety typu dzień noc. Pozwalają one na wygodne regulowanie dopływu dziennego światła do pomieszczenia. Przegląd popularnych typów rolet znajdziemy na stronach producentów takich jak http://www.roletyalu.pl/.

Rolety wewnętrzne poza funkcją, jaką mają każde rolety zaciemniające, mają także szereg innych zalet. Nie bez powodu, nazywane są też roletami antywłamaniowymi. Chronią w skuteczny sposób posesję przed dostanie się do wnętrza niepożądanych osób, są więc często wybierane przez osoby mieszkające w domach jednorodzinnych lub na parterze bloków mieszkalnych. Rolety zewnętrze wpływają też na regulację utraty ciepła. Izolują przed mrozem i pozwalają zoptymalizować koszty ogrzewania. O zaletach energooszczędnego domu można przeczytać więcej w artykule http://www.studio-impuls.pl/jaka-jest-roznica-miedzy-domem-energooszczednyma-pasywnym/.

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne — jak je zamówić?

Jeśli wybór w roletach okiennych jest już dokonany, to czas je zamówić. Najważniejsze będzie wybranie odpowiedniego rozmiaru. Dlatego jeśli decydujemy się na zamówienie złożone w sklepie internetowym, należy postępować dokładnie według instrukcji sugerowanej przez danego producenta. Dopasowanie pozwoli na sprawne umieszczenie konstrukcji w ramie okiennej i bezproblemowe korzystanie z rolet. Natomiast skorzystanie ze stacjonarnych usług lokalnej firmy, wiąże się najczęściej z pomiarem wykonanym przez jej pracowników. Tak czy inaczej, wybór dobrych rolet, pasujących do naszych okien to inwestycja, która bardzo się opłaca.