Botoks na włosy — wady i zalety. Sprawdź propozycje fryzjera z Częstochowy

Botoks na włosy to bardzo popularny i skuteczny zabieg. Ma za zadanie odżywić pasma i odbudować ich strukturę, zniszczoną zabiegami koloryzacji i prostowaniem. To sposób na zabezpieczenie pasm przed uszkodzeniami. Doskonale wygładza i nadaje blask, przywraca kosmykom elastyczność i miękkość. Dzięki zaaplikowaniu substancji odżywczych, włosy łatwiej się rozczesują, nie łamią się i nie kruszą.

Korzyści płynące z zabiegu

Botoks na włosy polega na wprowadzeniu w ich strukturę wielu cennych substancji, takich jak:

  • aminokwasy,
  • ceramidy,
  • kwas hialuronowy,
  • keratyna,
  • olejki,
  • kolagen,
  • witaminy.

Mają one za zadanie wygładzenie i wzmocnienie pasm. Dzięki temu łatwiej się rozczesują, nie kruszą i pięknie błyszczą. Specjaliści Jean Louis David wykonują zabieg w kilku krokach. Botoks włosów wymaga dokładnego umycia kosmyków odpowiednim szamponem oczyszczającym. Następnie specjalny preparat jest precyzyjnie nakładany na wysuszone pasma, na około 20 minut. Po tym czasie dokładnie wypłukuje się produkt, dobrym pomysłem jest także podcięcie końcówek.

Botoks na włosy nie jest zatem skomplikowany, nie zajmuje dużo czasu. Fryzjer z Częstochowy zapewnia, że efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Jest on polecany przede wszystkim osobom z puszącymi się włosami, które zyskają piękną, gładką powierzchnię. Ich kolor jest bardziej wyrazisty i głęboki.

Dlaczego jeszcze warto stosować botoks na włosy? Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka tygodni. Fryzjer z Częstochowy doradzi odpowiednią pielęgnację, która pomoże utrzymać wyjątkowy efekt zabiegu. Ważne, by nie stosować silnych szamponów i preparatów z alkoholem i powstrzymać się od mycia włosów przez 48 godzin. Zalecamy używanie masek i odżywek o działaniu nawilżającym i wygładzającym.

 

Wady botoksu na włosy

Specjaliści salonu fryzjerskiego JLD zwracają uwagę na to, że botoks na włosy nie jest zabiegiem uniwersalnym. Potrafią oni ocenić, czy będzie odpowiedni dla Ciebie. Może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie np. prostowanie keratynowe. Dlatego warto odwiedzić nasz salon fryzjerski w Częstochowie! Znaczącym ograniczeniem jest możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na składniki zawarte w preparacie. Nie powinno się go wykonywać, jeśli na skórze głowy występują zmiany chorobowe.

Warto również pamiętać, że dotychczasowy odcień włosów może po zabiegu ulec pewnej modyfikacji. Jeśli zatem jesteś do niego bardzo przywiązana, musisz liczyć się z delikatną zmianą.