Modny pierścionek – poznaj najnowsze trendy!

Pierścionek, zazwyczaj kojarzony z zaręczynami, tak naprawdę jest wspaniałym biżuteryjnym dodatkiem, który warto nosić jak najczęściej. Doskonale podkreśla i dopełnia wygląd zadbanych dłoni, skutecznie przyciągając i skupiając wzrok. Stanowi idealne dopełnienie całej stylizacji, dodając całości „kropki nad i”. Może być noszony solo, jak i w towarzystwie innych biżuteryjnych ozdób. Wygląd pierścionków, podobnie jak i pozostałych rodzajów biżuterii na przestrzeni upływającego czasu ulegał zmianom, dopasowując się do wciąż zmieniających się trendów. A jakie trendy rządzą w tym sezonie? Jak wyglądają najmodniejsze pierścionki i jak je nosić? Przekonajmy się!

Pierścionek w najmodniejszej odsłonie

Pierścionek to dla wielu kobiet prawdziwy must have. Założony na palec pięknie podkreśla smukły kształt dłoni i efektownie dopełnia staranny manicure. Pierścionki bardzo często można zakupić w komplecie z kolczykami i łańcuszkiem, nabywając w ten sposób spójny wizualnie zestaw biżuterii. Od kilku już lat modne jest noszenie kilku pierścionków na palcach dłoni. Trend ten jest aktualny również w tym sezonie. Komplet pierścionków można stworzyć samodzielnie, zestawiając ze sobą poszczególne modele, lub skorzystać z oferty producentów i kupić gotowy.

Wybierając pierwszą opcję, warto pamiętać o tym, że zgodnie z obowiązującymi trendami noszone w komplecie pierścionki nie muszą być wykonane wyłącznie ze złota lub srebra. Bardzo modne jest bowiem łączenie tych dwóch kolorów i noszenie ich jednocześnie na palcach dłoni. Co więcej, również tekstura noszonych pierścionków nie musi być taka sama, a wręcz przeciwnie. Zalecane jest łączenie ze sobą pierścionków o zupełnie odmiennych teksturach.

W propozycjach salonów jubilerskich, będących odpowiedzią na najnowsze trendy biżuteryjne, znaleźć można zarówno pierścionki minimalistyczne, w dość surowej, oszczędnej formie, jak i te, które dzięki wyrazistemu wyglądowi skutecznie koncentrują na sobie wzrok. Najczęściej są one wysadzane perłami i dużymi kolorowymi kamieniami. To propozycja dla odważnych kobiet, które nie boją się koloru i potrafią się nim umiejętnie bawić, tworząc niebanalne stylizacje z wyrazistymi barwami w roli głównej. Dodatki w takiej formie świetnie podkreślają indywidualny styl osoby, która je nosi, i wyrażają jej indywidualność.

Jak w modny sposób nosić pierścionek?

Wśród najmodniejszych modeli pierścionków wymienia się pierścionki typu obrączki, pierścionki z kryształkami, pierścionki srebrne, duże pierścionki w rozmiarze XXL oraz pierścionki w kształcie gwiazdy. To tylko kilka z propozycji, jakie czekają w sklepach na miłośniczki pierścionków. Ale sam wybór modnego modelu to nie wszystko. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak nosić owe pierścionki, by efektownie się prezentowały.

Tak jak wcześniej wspomniano, pierścionek zgodnie z obowiązującymi trendami najlepiej nosić w komplecie z innymi pierścionkami. Ozdoby można zakładać zarówno tuż u nasady palca, jak i w jego wyższej części. Modnym trendem jest na przykład noszenie kilku pierścionków na jednym palcu. Decydując się na taki sposób noszenia pierścionków, nie musimy martwić się o to, by poszczególne modele łączyła wspólna tekstura. Nawet jeśli zakładamy kilka pierścionków na jeden palec, każdy z nich może mieć inny kształt i nieco inny wygląd. W tym wypadku każda opcja jest równie dobra, a zasada „mniej znaczy więcej” traci na znaczeniu.

Noszenie pierścionków w kompletach to propozycja dla kobiet, które lubią wyrazistą biżuterię. Te z pań, które wolą biżuterię w wersji minimalistycznej, powinny postawić na jeden lub dwa pierścionki typu obrączka.