Zimowa wyprawka dla niemowlaka.

Zimowe ubranka dla niemowlaka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Zimą – zwłaszcza przy wyjściu na zewnątrz, zwykły spacer urasta do rangi niezłej wyprawy, gdyż trzeba wtedy ubrać dziecko w wiele warstw ubrań, musi być ciepło – a do tego wygodnie. A gdyby jeszcze tego było mało, rzadko który niemowlak toleruje dłuższe ubieranie, trzeba się wtedy naprawdę spieszyć, żeby obyło się bez płaczu dziecka i dodatkowego stresu dla rodzica.

Zimowa wyprawka dla niemowlaka – co powinna zawierać?

Aby odpowiednio wyposażyć Maluszka w zimowe ubranka należy zadbać, aby były one jednocześnie zapewniające odpowiednie ciepło, a do tego nie mogą krępować ruchów. Dodatkowo zawsze a zwłaszcza zimą, należy dla dziecka wybierać ubranka z naturalnych, pozwalających skórze oddychać materiałów, najlepiej, aby była to bawełna.

Tak więc oprócz zimowego kombinezonu wraz z czapką, szalikiem i rękawiczkami kolejno potrzebne będą: ciepłe, welurowe spodenki, body z długim rękawkiem, ciepłe rajstopki i skarpetki, które zakładane będą pod śpioszki, pół śpioszki lub pajacyk.

Potrzebna też będzie odpowiednia wyprawka do wózka w postaci kołderki i poduszki, kocyka lub ciepłego śpiworka.

Jak ubrać zimą dziecko w domu?

Zima to czas, kiedy dziecko w domu należy ubrać cieplej niż wcześniejszą, letnią porą. Tutaj uniwersalnym zarówno dla chłopczyka, jak również dziewczynki okaże się body z długim rękawem. Do tego półśpioszki lub lub cieplejsze rajstopki – jest to ubraniowa podstawa. Dodatkowo dla dziewczynek można założyć sukienkę, dla chłopczyka cienką bluzę lub dresik. dobrym pomysłem jest też założenie jednoczęściowego pajacyka, który jest cały rozpinany i bardzo ułatwia zmianę pieluszki.

Jakie ubranko na zimowy spacer?

Podstawa to oczywiście kombinezon plus czapka, szalik i rękawiczki. Co założyć pod kombinezon, jest to zależne od pogody na zewnątrz – mogą to być komplety dresowe lub cieplejsze, welurowe spodenki, a do nich bluza lub sweterek. Maluszka dodatkowo trzeba jeszcze zabezpieczyć w wózku kocykiem lub kołderką.